Colaborare între Fundația Comunitară Iași și Colegiul „Sfântul Nicolae”

28 Aprilie 2020

În această perioadă, voluntarii Colegiului „Sfântul Nicolae” s-au alăturat activităților desfășurate de Fundația Comunitară Iași. Mai precis, membrii Colegiului au oferit sprijin în transportarea unor materiale de strictă necesitate pentru cadrele medicale, care se află în linia întâi în lupta cu noul coronavirus.

Dintre toate activitățile desfășurate împreună cu Fundația Comunitară Iași, amintim oferirea următoarelor materiale:

* 5.000 de mănuși nitril nepudrate (câte 1000 buc. la fiecare spital) livrate la:
- Spitalul Clinic Județean de Urgență „SF. SPIRIDON”
- Spitalul de pneumologie - SECȚIA ATI
- Institutul regional de oncologie
- Spitalul clinic „C.I. PARHON”, IAȘI
- Spitalul clinic pentru copii „SF MARIA”

* 1.400 de măști KN95/FFP2 au fost distribuite astfel:
- 200 de măști la două secții de la Spitalul Clinic Județean de Urgență “SF. SPIRIDON”
- 1000 de măști la două secții de la Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie
- 200 de măști la Spitalul Clinic C.F. Iași.

Colaborarea cu Fundația Comunitară continuă! Le mulțumim pentru faptul că suntem parte din proiectele lor! Împreună facem fapte bune!